مقاله

مهرسازی کوچکی در اتریش چطور به ترودات (Trodat) ، غول صنعت ساخت مهر تبدیل شد؟

ترودات چیست؟

ترودات ( به انگلیسی Trodat ) یک شرکت اتریشی چند ملیتی می باشد که بزرگترین تولید کننده دستگاه مهر در جهان است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر ولز اتریش واقع شده است و بیش از 1000 پرسنل در سرتاسر دنیا دارد.

تاریخچه

گروه ترودات تروتک ( به انگلیسی Trodat Trotech ) در سال 1912 در شهر وین اتریش تحت مالکیت فرانس ژوست و سونه تاسیس شد.

در سال 1951 شرکت به قسمت شمالی اتریش نقل مکان کرد و صادرات آن به کشورهای سوئیس، دانمارک، هلند و آلمان آغاز شد.

نام فعلی شرکت از یک محصول تولیدی همین شرکت نشات گرفته است. طی سال 1947 و 1948 اولین تاریخ زن پلاستیکی شرکت با نام ترودات تولید شد. ترودات ( به انگلیسی trodat ) از دو کلمه tro که ابتدای کلمه Trolitul (که یک نوع پلاستیک است که قبلا در تولید دستگاه های مهر استفاده میشده است) و dat که ابتدای کلمه date می باشد، تشکیل شده است. بعد از ریبرندینگ شرکت در سال 1960 نام ترودات به صورت رسمی به عنوان اسم شرکت مورد استفاده قرار گرفت.

ساختار شرکت ترودات

هولدینگ ترودات تروتک در سال 1987 به عنوان شرکت مادر برای دیگر شرکت های تابعه تاسیس شد. ساختار فعلی شرکت و مدیریت هولدینگ آن و همچنین ساختار شرکت های تولیدی آن در سال 1999 تصویب شد. طبق آمار رسمی در سال 2017 گروه بین المللی ترودات تروتک بیش از 1550 کارمند در بیش از 40 کشور دنیا شامل کشورهای اتریش، آلمان، سوئیس، هلند، فرانسه، بریتانیا، لهستان، کانادا، آمریکا، آفریقای جنوبی، چین، ژاپن، هند، روسیه، بلژیک، ایتالیا، بزریل، مکزیک، استرالیا و اسپانیا را دارا می باشد. حجم معاملات گروه ترودات تروتک در سال مالی گذشته حدودا 249 میلیون یورو بوده است. مدیرعامل فعلی گروه ترودات نوربرت شروفر و مدیر مالی آن پیتر کاستر می باشد.

شرکت های ترودات، ترودات لیزر و ترودات پروداکشنز تحت مالکیت هولدینگ ترودات تروتک می باشند.

محصولات ترودات

محصولات و خدمات گروه ترودات بر روی دستگاه های مهر و همچنین لیزر متمرکز شده است. محصولات مهر تحت نام ترودات Trodat و محصولات لیزر این شرکت تحت نام تروتک Trotech عرضه می شوند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط این شرکت، ترودات بزرگترین تولید کننده دستگاه مهر در دنیا می باشد. شاخصه اصلی تولیدات این شرکت مهرهای استمپ دار یا همان استمپ سرخود است. تاکنون حدودا 300 میلیون عدد از مهرهای سری پرینتی این شرکت که اولین بار در سال 1976 عرضه شد، به فروش رفته است.

تروتک در سال 1997 تاسیس شد. تولیدات این شرکت دستگاه های لیزر می باشد. که توسط این دستگاه ها امکان حکاکی، مارک زنی و برش وجود دارد. محصولات ترودات امروزه در بیش از 150 کشور جهان عرضه و به فروش می رسد.

1- دستگاه مهر ژلاتینی

مهرهای ژلاتینی ترودات پرمصرف ترین و شناخته شده ترین محصول ترودات می باشد. این مهرها به دلیل طراحی جدید در قسمت زیرین و قفل و همچنین رنگ بندی متنوع از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشند. این مهرها در شکل های مستطیل، مربع، دایره و بیضی قابل تهیه می باشند. این مهرها برای تمامی مصارف مانند مهر پزشکی ، مهر مهندسی ، مهر وکالت ، مهر شرکت ، مهر مغازه و فروشگاه ، مهر شخصی و سایر موارد مناسب می باشند. شما می توانید تمامی محصولات این شاخه را از طریق فروشگاه آنلاین مهرینو تهیه و ثبت سفارش نمایید. جهت سفارش می توانید از لینک زیر اقدام نمایید.

2- استامپ / استمپ مهر ژلاتینی

در صورت استفاده مداوم و طولانی مدت از مهرهای ژلاتینی استامپ یا همان پد داخل مهر نیاز به تعویض پیدا می کند. این قطعه وظیفه نگهداری و انتقال جوهر به ژلاتین را دارا می باشد. در صورتی که جای ژلاتین روی پد یا همان استمپ بماند و سطح روی آن گود شود به طوری که ژلاتین به پد نرسد نیاز به تعویض این قطعه وجود دارد. همچنین مهرهای ژلاتینی به دلیل جدا بودن جوهر از ژلاتین امکان تعویض رنگ را نیز دارند. در این حالت شما می توانید با تهیه رنگ استامپ دیگری، رنگ مهر خود را تغییر دهید.

امکان تهیه تمام استامپ های مهرهای ژلاتینی ترودات Trodat از لینک زیر در مهرینو وجود دارد:

3- جوهر مهر ژلاتینی

افرادی که طولانی مدت از مهر خود استفاده می کنند متوجه کم رنگ شدن آن به مرور زمان می شوند. در صورتی که تمامی اجزای مهر سالم باشند لازم است جوهر مناسب جهت شارژ مهر در آن ریخته شود. در مهرهای ژلاتینی لازم است استامپ ار دستگاه خارج شده و جوهر مناسب و از همان رنگ و برند مهر روی پد آن ریخته شود. پس از ته نشین شدن آن می توان استامپ را در جای خود قرار داده و از آن استفاده نمود.

ترودات رنگ های آبی ، قرمز ، مشکی ، سبز و بنفش را برای جوهر مهرهای ژلاتینی تولید نموده است. شما می توانید با بهترین قیمت این جوهر با کیفیت را از فروشگاه مهرینو تهیه نمایید:

4- استامپ نانو اثر انگشت ترودات

در اداره ها و سازمان هایی که گرفتن اثر انگشت از مراجعه کننده الزامی می باشد مشکل ماندن جوهر روی انگشت و پاک نشدن آن وجود دارد. تکنولوژی برتر ترودات در این مورد نیز راه حل خود را با ارائه استامپ مخصوص اثر انگشت ارائه نموده است. این محصول بسیار کوچک و قابل حمل بوده و به راحتی می توانید کاغذ یا مدارک مربوطه را انگشت بزنید. جوهر بسیار کمی که روی انگشت شما باقی می ماند نیز به راحتی توسط دستمال و یا کشیدن انگشتان روی هم پاک شده و اثری از آن باقی نمی ماند.

این محصول با دو رنگ آبی و مشکی تولید شده است که می توانید از لینک زیر سفارش آن را ثبت نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید