قوانین و ضوابط ساخت مهر

1- شما در صورتی می‌توانید مهری را سفارش دهید که مالک و دارای حق ساخت آن مهر باشید. مالکیت شما برای ساخت مهر بر اساس نوع مدرک ارائه شده توسط شما مشخص خواهد شد.

مدارک لازم برای ساخت مهر:

 • مهر پزشکی و پرستاری: تصویر کارت نظام پزشکی یا پرستاری (در صورتی که شماره نظام صادر شده است اما کارت تحویل داده نشده است، تصویر پروفایل سازمان نظام پزشکی یا پرستاری به همراه تصویر کارت ملی)
 • مهر مهندسی: تصویر پروانه فعالیت و یا کارت عضویت نظام مهندسی
 • مهر شرکت: در صورتی که شرکت تا این زمان دارای مهر نبوده است، تصویر اصل آگهی ثبت شرکت و یا پی دی اف دارای مهر دیجیتال قوه قضائیه به علاوه تصویر کارت ملی یکی از اعضای هیئت مدیره و در صورتی که شرکت پیش از این دارای مهر بوده است، تصویر نامه درخواست در سربرگ رسمی شرکت به همراه مهر و امضا (اسکرین شات از سایت روزنامه رسمی مورد پذیرش نمی باشد)
 • مهر وکالت: تصویر پروانه وکالت
 • مهر شخصی نام و نام خانوادگی و امضا شخصی: تصویر کارت ملی صاحب مهر
 • مهر امضا مربوط به ادارات: تصویر نامه درخواست رسمی در سربرگ سازمان مربوطه
 • ادارات دولتی و سازمان‌ها: تصویر نامه درخواست رسمی در سربرگ سازمان مربوطه با ذکر نام و کد ملی تحویل گیرنده
 • فروشگاه‌ها و مشاور املاک: تصویر جواز کسب به همراه کارت ملی صاحب جواز
 • نمایندگی بیمه‌ها، شرکت‌های داخلی، فروشگاه‌ها و برندهای داخلی: تصویر مجوز فعالیت نمایندگی به همراه تصویر کارت ملی (برای اشخاص حقیقی)
 • اینترن‌ها: تصویر کارت دانشجویی
 • وبسایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین: تصویر یا لینک نماد الکترونیک و کارت ملی صاحب نماد

2- اگر شما مدرک مورد نیاز را ارائه ندهید و یا صحت مدراک ارائه شده توسط شما مورد تردید قرار گیرد و یا به هر نحوی شما مالک مهر شناخته نشوید، سفارش شما انجام نخواهد شد و اگر مبلغی به عنوان خرید در سایت پرداخت کرده باشید این مبلغ با کسر ضرر و زیان وارد شده به مهرینو به شما بازگردانده خواهد شد.

3- در صورت احراز صلاحیت ساخت مهر، تمامی مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ساخت و استفاده نادرست از مهر مربوط به سفارش دهنده می‌باشد و مهرینو هیچ گونه مسئولیتی را در این زمینه نمی‌پذیرد.

4- مهرهای غیرقابل ساخت توسط مهرینو:

 • هر نوع مهری که شما صاحب و مالک معنوی آن شناخته نشوید و یا به هر نحوی هویت و صلاحیت شما توسط مهرینو احراز نگردد.
 • تمامی مهرهایی که نام برند، شرکت و یا اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی به هر نحوی در آن به کار برده شود.

قوانین و ضوابط تایید طرح نهایی سفارش

1- طرح نهایی تمام سفارشات پیش از ساخت از طریق پشتیبانی سایت و یا روش‌های دیگر قابل دسترس، توسط مهرینو برای سفارش دهنده ارسال می‌شود. سفارش دهنده لازم است، طرح ارسال شده را رویت و فایل pdf ارسال شده را پرینت بگیرد. این فایل ابعاد نهایی مهر روی کاغذ است. سفارش دهنده لازم است تمامی کلمات، اعداد، شکل‌ها، خطوط و اندازه‌ها را از نظر صحیح بودن و نیز املای کلمات را به دقت بررسی و در صورت تایید و یا نیاز به ویرایش از همان طریق (پشتیبانی سایت) اعلام نمایید.

2- هرگونه اشکال و اشتباه در طرح از نظر حروف، کلمات، اعداد و یا ابعاد پس از تایید نهایی متوجه سفارش دهنده بوده و مهرینو هیچ‌گونه تعهدی در قبال طرح‌های تایید شده با وجود اشتباه نخواهد داشت. در صورت وجود اشتباه در طرح نهایی پس از تایید آن (حتی اگر از طرف مهرینو بوده باشد) هزینه ساخت مجدد از سفارش دهنده دریافت خواهد شد.

3- ویرایش طرح نهایی ارسال شده در پنل کاربری کاربر فقط تا 3 بار رایگان بوده و پس از آن به ازای هر ویرایش بیشتر، مبلغ 15000 تومان دریافت خواهد شد. (به طور مثال برای 2 ویرایش بیشتر، مبلغ 30000 تومان)

4- در صورتی که در هنگام طراحی، خریدار نیاز به تغییر کلی طرح را داشته باشد مبلغ 50000 تومان هزینه طراحی به سفارش افزوده خواهد شد.

5- پس از تایید نهایی طرح، امکان انصراف از سفارش و یا تغییر طرح سفارش وجود ندارد.

6- در صورتی که پیش از تایید نهایی طرح، خریدار از سفارش خود منصرف شود و طرح سفارش برای او فرستاده شده باشد، هزینه طراحی سفارش به مبلغ حداقل 50000 تا 100000 تومان (بسته به نوع طراحی) از مبلغ پرداخت شده کسر و بقیه مبلغ عودت می شود.

قوانین و ضوابط زمان تایید طرح سفارش

تمامی سفارشاتی که نیاز به ساخت دارند لازم است به تایید سفارش دهنده برسند. طرح نهایی پیش از ساخت سفارش از طریق پنل کاربری قسمت پشتیبانی ارسال و از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود. پس از مشاهده طرح لازم است تایید یا ویرایش آن را در همان قسمت اعلام نمایید. امکان تحویل به موقع سفارش برای ارسال توسط پیک یا تحویل حضوری فقط در صورتی انجام می شود که مطابق جدول زمانی زیر تایید شده باشند:

1- مهر ژلاتینی و لیزری:

 • بازه توزیع ۹ تا ۱۳ (حداکثر زمان تایید تا ساعت 15 روز قبل)

2- مهر برجسته: حداکثر زمان تایید 2 روز قبل از زمان تحویل با توجه به بازه های بند 1

3- مهر و موم برنجی: حداکثر زمان تایید 2 روز قبل از زمان تحویل با توجه به بازه های بند 1

4- مهر ژلاتینی با دسته چوبی سایز بزرگ: حداکثر زمان تایید 4 روز قبل از زمان تحویل با توجه به بازه های بند 1

5- مهر رنگی: حداکثر زمان تایید 3 روز قبل از زمان تحویل با توجه به بازه های بند 1

6- بج و اتیکت سینه: حداکثر زمان تایید 12 روز قبل از زمان تحویل با توجه به بازه های بند 1

7- تابلوهای فلزی: حداکثر زمان تایید 10 روز قبل از زمان تحویل با توجه به بازه های بند 1

8- تابلوهای پلکسی: حداکثر زمان تایید 5 روز قبل از زمان تحویل با توجه به بازه های بند 1

قوانین و ضوابط ارسال سفارشات مهرینو

1- سفارش دهنده لازم است آدرس خود، شامل خیابان اصلی، کوچه، پلاک، طبقه و واحد و همچنین کدپستی خود را به صورت دقیق و کامل در قسمت مربوطه یادداشت نماید. هرگونه اشتباه و برگشت سفارشات ناشی از عدم درج صحیح و همچنین درج آدرس ناقص متوجه سفارش دهنده بوده و مهرینو تعهدی در قبال ارسال مجدد سفارش در همان روز را ندارد. ارسال مجدد این گونه سفارشات شامل هزینه ارسال مجدد خواهد شد.

2- کلیه سفارشات در مناطق 22گانه تهران توسط پیک با هزینه ثابت 35000 تومان ارسال می‌شود. محدوده بازار بزرگ تهران امکان ارسال توسط پیک را ندارد. سفارشات بالاتر از ۱۲۰۰۰۰۰ تومان امکان ارسال رایگان توسط پیک مطابق زمانبندی را دارد. ارسال های فوری (در صورت انتخاب) شامل هزینه ارسال 80000 تومان می شوند و امکان ارسال رایگان ندارند.

3- تحویل سفارشات تهران در جلوی درب اصلی ساختمان (درب کوچه یا خیابان) می‌باشد و سفارش دهنده لازم است سفارش خود را در محل فوق تحویل بگیرد. امکان تحویل درب واحد و یا در طبقات وجود ندارد. همچنین ساختمان های عمومی مانند بانک، بیمارستان، دانشگاه و… امکان تحویل فقط در درب اصلی خیابان یا کوچه وجود دارد.

4- در هنگام توزیع سفارشات لازم است تحویل گیرنده پاسخگوی تلفن خود باشد تا در صورت نیاز پیک بتواند جهت هماهنگی و یا راهنمایی با ایشان تماس بگیرید. در صورت عدم پاسخگویی و تحویل نشدن سفارش، هرینه ارسال مجدد سفارش به عهده سفارش دهنده خواهد بود.

5- توزیع سفارشات شهر تهران فقط در بازه تعیین شده امکان پذیر بوده و به هیچ عنوان ارسال زودتر از موعد میسر نمی باشد. ارسال سفارشات شهر تهران فقط در ساعات کاری مهرینو امکان پذیر می باشد.

6- سفارشات تمامی استان ها و شهرها به غیر از مناطق 22گانه تهران توسط پست پیشتاز با هزینه ثابت ۳۵۰۰۰ تومان یا ویژه (در صورت وجود)  با هزینه ۵۵۰۰۰ تومان ارسال می‌شود. امکان ارسال رایگان برای سفارشات بالاتر از ۱۲۰۰۰۰۰ تومان توسط پست پیشتاز وجود دارد. پست ویژه شامل ارسال رایگان نمی شود. مهرینو کلیه سفارشات پستی را پس از تکمیل به مراکز پستی تحویل خواهد داد و شماره پیگیری پستی را از طریق پیامک به اطلاع سفارش دهنده می‌رساند. کلیه تاخیرها ناشی از عدم ارسال به موقع توسط پست متوجه مهرینو نبوده و سفارش دهنده می‌تواند با استفاده از شماره پیگیری اعلام شده از پست منطقه خود پیگیری‌های لازم را انجام دهد. زمان تقریبی رسیدن بسته های پستی مربوط به تمامی شهرها به غیر از تهران از لحظه تحویل به پست حدود 3 تا 7 روز می باشد. این زمان بسته به استان و شهر مقصد ممکن است کمتر یا بیشتر باشد و مهرینو امکان تعیین زمان دقیق را ندارد.

7- در صورتی که سفارش دهنده آدرس تحویل را در مکان‌های عمومی مانند بیمارستان‌ها ، مراکز خرید، ترمینال‌های مسافری، دانشگاه‌ها و سایر موارد مشابه اعلام نمایید، مهرینو تعهدی در قبال تحویل صحیح و به موقع اینگونه سفارشات نخواهد داشت.

8- سفارشاتی که نحوه تحویل آن‌ها «تحویل حضوری در دفتر مهرینو» انتخاب شده است فقط در دفتر مهرینو به سفارش دهنده و یا نماینده سفارش دهنده تحویل داده شده و مهرینو هیچ‌گونه تعهدی جهت ارسال آن‌ها نخواهد داشت.

9- در صورت بارش باران، برف، طوفان و سایر موارد مشابه و همچنین تصادف و یا خرابی وسیله نقلیه پیک به نحوی که امکان توزیع سفارشات توسط پیک وجود نداشته باشد، ارسال در روز انتخابی سفارش دهنده متوقف و به روزهای بعد موکول خواهد شد.

10- سفارش هایی که تحویل گیرنده در آدرس اعلامی حضور نداشته باشد به انبار مهرینو برگشت داده شده و فقط امکان تحویل آن ها در روزهای کاری بعد از ان میسر می باشد. در صورت نیاز به توزیع مجدد هزینه ارسال 50000 تومان خواهد بود.

سایر قوانین مهرینو

1- مهرینو تعهدی در قبال حذف فاکتورهای ثبت شده نخواهد داشت. قبل از ثبت فاکتور و پرداخت نهايی فايل خود را بررسي کنيد (به لحاظ سايز،تعداد، مبلغ، زمان ساخت و…)

2- پاسخگويی مهرینو با توجه به مطالب گفته شده در ضوابط و مقررات می‌باشد . لذا مطالعه اين صفحه ضروری است.

3- کلیه سفارشات حضوری که در دفتر مهرینو ثبت می شوند شامل هیچ کدام از قوانین و مقررات وبسایت اعم از 48 ساعت امکان تست، امکان ارسال با پیک مهرینو و سایر قوانین درج شده در وبسایت نخواهد شد و همچنین هزینه طراحی و یا فوریت (در صورت وجود) به فاکتور این سفارشات اضافه خواهد شد.