آموزش

مهر امضا چیست؟ چه کاربردی دارد؟ و چطور سفارش ساخت مهر امضا را ثبت کنم؟

اگر شما مدیر یا کارمندی هستید که باید در طول روز تعداد زیادی سند و مدرک امضا کنید، حتما به این فکر کرده‌اید که یک مهر امضا داشته باشید. شاید هم شما نمی‌دانستید که می‌شود از امضا نیز مهر تولید کرد. ما در مهرینو این امکان را داریم که امضا شما را به مهر تبدیل کنیم. البته برای داشتن بهترین کیفیت در مهر امضا مواردی وجود دارد که باید حتما رعایت شود.

قبل از سفارش حتما بر روی یک کاغذ سفید و تمیز و با یک خودکار با نوک باریک چندین بار امضا کنید. امضای هر فرد در هر نوبت حتما تغییراتی با نوبت‌های قبلی خود دارد به همین دلیل چندین بار امضا کنید و وقتی به بهترین نتیجه از امضای خود دست یافتید از کاغذ امضای خود یک اسکن با کیفیت تهیه نمایید. فایل اسکن امضا باید رزولیشنی معادل 300 و یا 600 Dpi داشته باشد تا نتیجه نهایی نیز با کیفیت شود. برای انتخاب نوع دستگاه مورد نظر ابتداد باید ابعاد امضای خود را داشته باشید. ابعاد امضا فاصله دورترین نقاط افقی، در فاصله دورترین نقاط عمودی خطوط امضا می‌باشد. همانند تصویر زیر:

وقتی این ابعاد را با خط‌کش و به طور دقیق اندازه گرفتید از سایت مهرینو و قسمت سفارش بر اساس ابعاد طرح مهر اندازه متناسب با امضای خود را پیدا کرده و بر روی مشاهده محصولات کلیک کنید. در نظر داشته باشید که برخی از امضاها ممکن است طرحی شبیه دایره و یا مربع داشته باشند. برای انتخاب دستگاه مناسب برای این مدل امضاها حتما دستگاه‌های دایره با قطر 4 سانتی‌متر را ملاحظه بفرمایید. در اکثر مواقع این سایز دستگاه‌ها بهترین انتخاب برای این نوع امضاها می‌باشند.

انتخاب نوع دستگاه‌های لیزری و ژلاتینی، سلیقه‌ای و به عهده شما می‌باشد. البته این موضوع بستگی به مقدار هزینه در نظر گرفته شده توسط شما نیز دارد. اما پیشنهاد ما انتخاب مهرهای لیزری است. زیرا نتیجه نهایی مهرهای با طرح امضا که به صورت لیزری تولید شده‌اند، بر روی کاغذ به امضای واقعی با خودکار شبیه‌تر می‌باشد.

برای سفارش یک مهر امضا ارائه مدرک معتبر الزامی می‌باشد. اگر امضای شما فاقد عنوان شغلی است و تنها شامل طرح امضا و یا طرح امضا همراه نام و نام خانوادگی شما می‌باشد برای ثبت سفارش حتما تصویر کارت ملی خود را به عنوان مدرک در سایت مهرینو آپلود نمایید. همچنین اگر امضای شما شامل عنوان شغلی شما نیز می‌باشد برای ثبت سفارش لازم است نامه درخواست ساخت مهر، بر روی سربرگ اداره و یا شرکت محل فعالیت خود تهیه نمایید و تصویر آن را در سایت مهرنیو بارگذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید