آموزش

چرا قیمت رنگ جوهر آبی با دیگر رنگ ها در یک مدل مهر تفاوت دارد؟

همواره این سوال برای خریداران مهرینو پیش می‌آید که چرا در یک مدل از مهر، رنگ جوهر آبی با بقیه رنگ ها دارای اختلاف قیمت می باشد. با هم به بررسی دلیل تفاوت قیمت رنگ جوهر مهر خواهیم پرداخت. تمامی مهرهایی که از خارج از کشور وارد و یا در داخل کشور تولید می‌گردند به صورت پیش فرض و در جعبه اصلی دارای استمپ (استامپ) یا جوهر آبی هستند و این امر باعث به وجود آمدن اختلاف قیمت در رنگ انتخاب شده توسط شما می گردد. حال به بررسی مورد گفته شده در مهر ژلاتینی و مهر لیزری خواهیم پرداخت.

در مهرهای ژلاتینی تمامی مهرها به صورت پیش فرض دارای استامپ آبی هستند و وقتی شما در فروشگاه مهرینو رنگی به غیر از رنگ آبی را انتخاب می‌کنید، قیمت محصول با توجه رنگ انتخاب شده متفاوت خواهد شد.  دلیل تفاوت قیمت در این مورد است که شما یک استمپ اضافه به رنگ مورد نظر خود بر روی دستگاه سفارش داده‌اید و محصول نهایی که به دست شما خواهد رسید دارای دو استامپ، یکی به رنگ آبی و دیگری به رنگ جوهر مورد نظر شماست. لازم به توضیح است که در بسیاری از فروشگاه‌ها در این موارد استامپ آبی را از روی دستگاه برداشته ولی همچنان با همان قیمت بالاتر دستگاه مهر را به فروش می‌رسانند که این کار از نگاه مهرینو نوعی فریب مشتری است و مشتری حق دارد در ازای اضافه مبلغی که برای استمپ غیر از رنگ آبی پرداخت می‌کند، استمپ پیش فرض آبی را نیز از مهرساز تحویل بگیرد. در مهرهای ژلاتینی به غیر از رنگ آبی می‌توانید رنگ‌های قرمز، سبز و مشکی را نیز سفارش دهید. ممکن نسبت به موجودی دستگاه‌ها برخی از این رنگ‌ها در برخی دستگاه‌ها ناموجود باشد.

در مهرهای لیزری این مورد کمی متفاوت است. در مهرهای لیزری به غیر از کارتریج مهر، فوم یا پلیمر نیز با جوهر درگیر است، و تنها با تغییر کارتریج نمی توان رنگ مهر را تغییر داد. در نتیجه برای ساخت مهر لیزری با رنگی به جز آبی نیازمند استفاده از یک کارتریج خام و یا رنگی هستیم. کارتریج‌های مورد استفاده در دستگاه‌ها با کارتریج رنگ مورد نظر شما تعویض شده و به دلیل اختلاف قیمت کارتریج رنگی با کارتریج آبی در نهایت شاهد اختلاف قیمت در محصول نهایی خواهیم بود. در مهرهای لیزری به غیر از رنگ آبی می‌توانید رنگ‌های قرمز، سبز، مشکی، نارنجی، بنفش و طلایی را نیز سفارش دهید. ممکن نسبت به موجودی دستگاه‌ها برخی از این رنگ‌ها در بعضی مدل ها ناموجود باشند. نکته دیگر سفارش مهرهای ژلاتینی با رنگ جوهر فانتزی است. در مهرهای ژلاتینی می توانید رنگ‌های فانتزی مخصوص مهر را نیز سفارش دهید که در این موارد شما علاوه بر سفارش دستگاه مورد نظر خود باید یک استامپ خام (بدون جوهر) مناسب دستگاه انتخاب شده و یک جوهر فانتزی را نیز سفارش دهید. در این مورد در زمان تحویل سفارش شما باید دستگاه انتخابی خود به همراه استمپ آبی پیش فرض بر روی دستگاه و همچنین یک عدد استمپ شارژ شده به رنگ فانتزی مورد نظر شما و مابقی جوهر سفارش داده خود را دریافت نمایید. واضح است که در نوبت‌های شارژ بعدی استمپ خود می‌توانید از همان جوهر دریافتی خود استفاده نمایید. لازم به ذکر است که رنگ‌های جوهرهای فانتزی موجود مخصوص مهرهای ژلاتینی به شرح تصویر زیر است.  در نظر داشته باید که نمود جوهر بر روی کاغذ با چند درصد اختلاف نسبت به تصویر گرافیکی زیر است.

دیدگاهتان را بنویسید